mct_logo.gif » www.mct.zerkow.pl
mct_napis.gif
O Nas Pokoje Restauracja Konferencje Rekreacja Warto zobaczyć Kontakt
wzor.gif
Otwarcie Hotelu MCT
"Otwarcie z wielką pompą

Przy Mickiewiczowski Centrum Turystycznym otwarto Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe. W uroczystości brał m.in. wicemarszałek senatu Marek Ziółkowski, przedstawiciele gmin partnerskich oraz władz samorządowych. - Jeszcze w naszym kraju nie jest tak źle, skoro wieszcz narodowy wygrał ze słoniami - żartował odnosząc się do dofinansowania inwestycji ze środków unijnych starosta Stanisław Martuzalski.

Starosta nawiązał w ten sposób do sytuacji, jaka miała miejsce podczas "walki" o pozyskanie środków unijnych na dofinansowanie budowy okazałego obiektu hotelowego. Wniosek o fundusze dla Żerkowa konkurował bowiem z wnioskiem Poznania o dofinansowanie najnowocześniejszego w Europie wybiegu dla słoni w tamtejszym ZOO. Na szczęście gminie udało się przekonać do swego pomysłu komitet rozdzielający środki z UE. Żerków otrzymał dofinansowanie rzędu 2,5 mln. zł. jak przyznaje Janusz Jajczyk, burmistrz Żerkowa, całość kosztów związanych z budową schroniska zamknęła się w kwocie około 4,5 mln. zł netto. - Nie wszyscy wierzyli w powstanie hotelu, a właściwie schroniska międzynarodowego. Idea turystyki w Wielkopolsce narodziła się ponad 100 lat temu, ale potem, przez 50 lat, niewiele się działo. (...) Mieliśmy trochę problemów, ale się udało. Cieszymy się. Dokonaliśmy tego przy pomocy dobrych patronów. Wszyscy, z którymi się tu teraz spotykamy mają cząstkę wkładu w powstanie tego obiektu. To, że widzicie tu państwo tabliczkę o dofinansowaniu, to zasługa starosty jarocińskiego poprzedniej kadencji oraz burmistrza Pniew. To dzięki nim się to udało, bo o mały włos, a 2,5 mln., jakie otrzymaliśmy, poszłoby na poznańskie słonie - wyjaśnił Janusz Jajczyk. - Nie wiem, czy w kolejnej puli rozdanie środków z Unii Europejskiej pozyskanie podobnej kwoty będzie możliwe. Dla gmin takich jak Żerków jest to ogromne wsparcie, a dla dużych miast kropla w morzu.

Budowa trwała ponad dwa lata. W hotelu jest 45 pokoi dwu, - i trzyosobowych. W sumie obiekt może jednorazowo przyjąć 112 gości. Pokoje są wykończone w wysoki standardzie. Hotel dysponuje też zapleczem gastronomicznym. Większość pomieszczeń jest klimatyzowana. na terenie całego budynku obowiązuje zakaz palenia ze względu na obecność czujników dymu."

Życie Jarocina Nr 3 (122) 23 stycznia 2008


» Gazeta Jarocińska Nr 4 (902) 25 stycznia 2008

» Gazeta Jarocińska Nr 31 (877) 3 sierpnia 2007

» Projekt Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne - obiekt hotelowy
Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne © 2007 - 2022
design by PH & KI