mct_logo.gif » www.mct.zerkow.pl
mct_napis.gif
O Nas Pokoje Restauracja Konferencje Rekreacja Warto zobaczyć Kontakt
wzor.gif
Akcja Bezpieczna Woda


W dniach 29 i 30 stycznia 2014 roku, tuż przed rozpoczynającymi się w Wielkopolsce feriami szkolnymi, strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Żerków wraz z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Jarocina oraz przedstawiciel Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej przeprowadzili wśród uczniów akcję informacyjną „Bezpieczna Woda”.

Akcja zainicjowana została ona przez Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie, które podjęło się druku plakatów i ulotek informacyjnych.

Strażacy informowali o zagrożeniach, które występują na otwartych akwenach wodnych i przestrzegali, by nigdy nie wybierać się tam samemu. Instruowali również jak zachować się w przypadku, gdy już dojdzie do sytuacji niebezpiecznej oraz jak skutecznie wezwać pomoc.

Zimowa edycja „Bezpiecznej Wody” została przeprowadzona wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum w miejscowościach: Żerków, Komorze, Chrzan, Dobieszczyzna i objęła łącznie ponad 1000 dzieci.

Aby zapewnić najmłodszym najlepsze warunki do bezpiecznej zabawy na lodzie, a tym samym odciągnąć dzieci od zamarzniętych i często niebezpiecznych, naturalnych akwenów MCT przygotowało dla dzieci lodowisko, które usytuowane jest na terenie kompleksu basenów kąpielowych w Żerkowie. Można z niego korzystać bezpłatnie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 -15.00.


Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne © 2007 - 2022
design by PH & KI